Rideudstyr fra Gymnastik og Ridesport
Indkøbskurv

SENESTE TILFØJEDE VARE(R)

Sergio Grasso læderstøvler Colosseum sort med glimmer

Sergio Grasso læderstøvler Colosseum sort med glimmer

Sergio Grasso læderstøvler Colosseum sort med glimmer

6.499,00 kr.

Hurtig levering

Gratis fragt over 449,-

Prismatch

E-mærket

Sergio Grasso læderstøvler Colosseum sort med glimmer

Disse sorte dressurstøvler med sort glimmer i buerne kombinerer elegance og funktionalitet på en imponerende måde. De er lavet af førsteklasses Nappa kalveskind, hvilket giver dem en blød inderside og en stiv yderside for optimal støtte.

Ridestøvlerne er udstyret med en indvendig lynlåslukning foran, som går hele vejen op og afsluttes med en trykknap for ekstra sikkerhed og komfort. Den imponerende høje dressurbue prydes af SG-logoet øverst, mens det sorte glimmer i buerne tilføjer et unikt og sofistikeret touch.

Snuden har et firkantet look, der giver støvlerne et eksklusivt udseende, som virkelig skiller sig ud.

 

De fås i mange forskellige størrelser og kan også laves efter specielle mål mod en merpris, så du kan få den perfekte pasform, der opfylder dine behov.

Skriv din egen anmeldelse
Kun registrerede brugere kan skrive anmeldelser. Log ind eller opret en kundekonto her